آش بادمجان
طرز تهیه آش بادمجان تویسرکان
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۹
خامه کیک
طرز تهیه خامه کیک
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۹
آبگوشت غوره و گوجه فرنگی

یکی دیگر از آبگوشت های بسیار بسیار خوش خوراک و محلی کرمانشاهی آبگوشت غوره با گوجه فرنگی می باشد که به زبان محلی کرمانشاهی هم به آن غوره تماته می گویند که بسیار مورد طبع و دلپذیر و مقوی می باشد و این آبگوشت در اوائل فصل آمدن غوره تازه مصرف بسیار دارد. که در کنار نان سنگک و سبزی خوردن به خصوص ریحان تازه عطر دلنشینی دارد. امیدوارم تهیه کنید و لذت ببرید.

آبگوشت غوره و گوجه فرنگی :

مواد لازم برای آبگوشت غوره و گوجه فرنگی :

گوشت آبگوشتی گوسفندی و دنبه ۵۰۰ گرم
 نخود و لوبیا سفید با هم ۱ پیمانه
 سیب زمینی متوسط۳ عدد
 پیاز درشت۱ عدد
 غوره تازه۱ لیوان پاک شده
 گوجه فرنگی درشت۵ تا ۶ عدد
 نعناع داغ۱ قاشق سوپخوری
 نمک و فلفل و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه آبگوشت غوره و گوجه فرنگی :

مانند همه ی آبگوشت ها ابتدا گوشت گوسفندی را همراه دنبه با نخود و لوبیا که از شب قبل خیس کرده اید و یک عدد پیاز بزرگ و زردچوبه و فلفل در ظرفی به همراه آب کافی بریزید و اجازه بدهید تا کاملا پخته شود و آب آن را به صورتی تنظیم کنید که در آخر برای هر نفر یک کاسه سوپخوری آب بماند.

بعد از پخت دنبه را به همراه پیاز جدا کرده و آن را خوب بکوبید و در این مرحله سیب زمینی ها را که پوست بگیرید و به همراه نمک و دنبه کوبیده به آبگوشت اضافه کنید سپس گوجه و غوره را در یک ظرف جدا گانه بریزید و روی شعله بگذارید و زیر آن را کم کنید تا گوجه و غوره کمی پخته شوند نشانه پخته شدن آنها روی آب آمدن غوره و نرم شدن گوجه می باشد.

سپس آرام آنها را با یک ملاقه جدا کرده درون یک سبد بریزید تا تفاله آن را بگیرید سپس آب و عصاره را به آبگوشت اضافه کنید و بگذارید تا آبگوشت حسابی جا افتاده و سیب زمینی آن کاملا پخته شود. این آبگوشت به نسبت بقیه آبگوشت ها به خاطر وجود غوره ترش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + سه =